Jak dbać o skórę naturalną

Jak dbać o drzwi drewniane zewnętrzne
6 lutego 2020
Jak dbać o podłogę drewnianą olejowaną
6 lutego 2020

Jak dbać o skórę naturalną

Skóra jest najstarszym materiałem tapicerskim i do tej pory nie doczekała się lepszego zamiennika. Przede wszystkim jest bezpieczna dla najbardziej wrażliwych z nas – cierpiących z powodu alergii.

Skóra nie akumuluje kurzu, uniemożliwia penetrację przez alergeny zwierzęce, nie pochłania dymu papierosowego. Jest doskonała do wypoczynku ponieważ dostosowuje swoją temperaturę do warunków otoczenia. Efekt – na skórze się nie pocimy. Dodatkowo budowa skóry zapewnia jej elastyczność i jednocześnie wysoką wytrzymałość na rozerwanie.

Trwałość mechaniczna skóry jest powszechnie znana, a odpowiednia dbałość pozwala na zachowanie jej dobrego wyglądu przez wiele lat. Wymaga ochrony przed czynnikami szkodliwymi, takimi jak: pot (zawiera sól), tłuszcz z włosów, kosmetyki, np. zmywacz z acetonem, kurz, chemia gospodarcza (płyny do mycia naczyń, szyb itp.) , alkohol, zwyczajne przesuszenie lub wysokie nasłonecznienie.

W przypadku zabrudzeń skóry należy je szybko usunąć wilgotna ściereczką z niewielkim dodatkiem mydła.

Zanieczyszczenia skór należy usuwać stosując specjalne środki przeznaczone do czyszczenia skór. Ponadto, w zależności od intensywności eksploatacji, powinno się konserwować je co 3-6 miesięcy używając mleczka konserwującego. Skóra zachowa wtedy miękkość i elastyczność, a promienie słoneczne nie będą miały tak dużego wpływu na płowienie koloru. Również wszelkie zadrapania i otarcia na meblach skórzanych można zniwelować za pomocą farby tonującej. W takim wypadku, wszystkie szorstkie miejsca powinny być uprzednio wygładzone przy pomocy ścieraka. Dzięki temu powierzchnia zostanie zabezpieczona przed ponownym ścieraniem. Większe zadrapania i pęknięcia można zamknąć przy pomocy impregnatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Masz pytania?